Růžové léto

Bavte se toto léto s rosé víny VÍNO J. STÁVEK

Čtyři letní dny budete mít na Vinařském dvoře příležitost se pobavit o víně při víně.

Budeme snoubit grilované delikatesy s rosé víny, bavit se u divadelního dramatu, naučíme se tančit swing a budeme počítat hvězdy. Zkrátka je na co se těšit. Přijeďte.

Grilování s rosé víny ve Vinařském dvoře

2. července

Sobotní odpoledne stvořené pro letní grilování různých druhů mas, zeleniny, domácího kozího sýru a dalších pochutin. Těšit se můžete i na speciální grilované menu, sestavené nejen k našim rosé vínům a večer na tradiční krojovanou hodovou zábavu pod májů.

Pokrmy k vínům připravil kuchař Roman Líbal, se kterým jsme sestavili menu snoubené s našimi víny.

  • Salát z čerstvého zelí a jablka se smetanou, zdobený restovanou mrkví, posypaný řeřichou a mateřídouškou, Rosé Trkmanska
  • Kuřecí prso nakládané v jogurtu a saturejce. Podávané s čerstvým sýrem a redukcí z malin, Rosé Turold
  • Filet štiky na salátovém lůžku s pestem z domácího verjus a mochyně, zdobené polníčkem, Rosé Bočky
  • Rozpečený toast s kozím sýrem, rajčetem a bazalkou, Rosé nad Zahrady
  • Domácí pečené škvarkové placky plněné selečí „porketou“ a kořenovou zeleninou a domácí majoránkou, cuvée Áčko
  • Pečená vepřová panenka naložená ve víně, podávaná na Carpacciu s červené řepy se zakysanou smetanou a rybízem, cuvée Karmazín
  • Škubánek ze sladkých brambor – Batátů – se švestkovými povidly a vlašskými ořechy, Lokus červený

Rádi byste na akci a řešíte ubytování? Němčičky a blízké okolí nabízejí několik možností od luxusního hotelu, ovčí farmy až po ubytování v soukromí.

Audience ve Vinařském dvoře

16. července, 20.00

Divadelní hra Václava Havla. Hrají: Jan Potměšil, Jakub Špalek

Slavná aktovka našeho předního dramatika se odehrává v 70. letech v kanceláři jednoho malého, bezvýznamného pivovaru, kde místní sládek a spisovatel Vaněk (co tu za trest koulí sudy) společně zjistí, že je to všechno na hovno. To jsou paradoxy, co?!

Kupte si vstupenku v první vlně do 15. 6. za 200 Kč, v druhé vlně do 10. 7. za 220 Kč a nebo až na místě za 250 Kč.

Protože Audience ve Vinařském dvoře bude mimořádná událost, věnujeme výtěžek ze vstupného na pořízení monoski. Díky němu mohou lyžovat i tělesně postižení. Nejen šestileté holčičky Sabinka po dětské mozkové obrně a Anetka po pneumokokové meningitidě z Němčiček, ale každý handikepovaný příznivce lyžování. Pořizovací cena včetně zaškolení instruktora vyjde na 42 000 Kč.

Budeme proto rádi, pokud nás na Audienci navštívíte a přispějete tak na dobrou věc.

Předprodej akce

Rádi byste na akci a řešíte ubytování? Němčičky a blízké okolí nabízejí několik možností od luxusního hotelu, ovčí farmy až po ubytování v soukromí.

Taneční škola a večer Swingu ve Vinařském dvoře

23. července

Swing a móda se vrací ve velkém stylu a Vinařský dvůr se 23. července bude podobat prvorepublikovým časům, kdy byl slavným hostincem.

Polina a Tom z taneční školy Swing Wings hosty už tři ročníky dokázali pořádně roztančit a letos jejich lekce pokračuje. Vyzkoušíte si třeba tanec Lindy Hop, který je založený na populárním charlestonu.

Ze židlí zvedne swingová kapela The Dudes of Ellington z Brna, se kterou bude chtít publikum protancovat i ponožky.

VÍNO J.STÁVEK samozřejmě povzbudí atmosféru svými rosé a zajistí, že se hosté budou skvěle bavit (s) vínem.

Vstupné je 100 Kč a zahrnuje skleničku medailového rosé. Doporučujeme rezervovat si místa, jejich počet je omezený. Začínáme v 19.00 hodin taneční lekcí.

Rádi byste na akci a řešíte ubytování? Němčičky a blízké okolí nabízejí několik možností od luxusního hotelu, ovčí farmy až po ubytování v soukromí.

Počítání hvězd ve vinicích

12. srpna

Pojďte s námi spočítat hvězdy mezi vinohrady a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. V pátek 12. srpna, který je nejlepším dnem pro pozorování perseid, se s námi můžete vydat na piknik ke Kapličce (trasa od parkoviště ke Kapličce), nejvyššímu místu v Němčičkách.

Kromě našeho „hvězdného“ rosé vás čeká i akustický koncert kapely Tranzan. Všichni se členové kapely dříve účinkovali v kapele Model Bazaar, která má za sebou několik pěkných cen ze soutěží a tour po Velké Británii. Nyní se ale rozhodli pro české texty, v nichž najdete ironii, humor a především emoce. Charismatický zpěvák, vynikající muzikanti a melodické písničky o životě, který má tisíce chutí, stejně jako víno, vás budou provázet večerem.

Frontman Radek Malý je navíc vystudovaný přírodovědec a připraví si poučné povídání o perseidách, hvězdách a nebi.

Vstupné je 120 Kč a zahrnuje skleničku medailového rosé. Doporučujeme rezervovat si místa, jejich počet je omezený. Začínáme ve 21.00 v Němčičkách u Kapličky.

Rádi byste na akci a řešíte ubytování? Němčičky a blízké okolí nabízejí několik možností od luxusního hotelu, ovčí farmy až po ubytování v soukromí.