Zázemí Vinařského dvora

Své výrobní a prezentační prostory máme rozděleny do několika zajímavých místností, budov a objektů. Níže uvádíme jejich výčet.

Posezení na dvoře

Posezení ve Vinařském dvoře venku

Prostory Vinařského dvora slouží k jarnímu a letnímu odpolednímu a večernímu posezení. Jsou natolik velké, že pojmou 150 bavících se hostí. Výhodou je bezprostřední blízkost dvou sklepů a uzavřené prostranství pro soukromé akce.

Degustační místnost

Degustační místnost ve Vinařském dvoře

Degustační místnost s krbem a výhledem na vinici s možnosti rozšířeného venkovního sezónního posezení má kapacitu 50 osob.

Technologická hala

Technologická hala ve Vinařském dvoře

Nově zbudované moderní prostory vyhovující přísným hygienickým normám, ve kterých je možné pořádat různé technologické degustace pro zanícené vínomilce.

Desátkový sklep

Desátkový sklep

Nejstarší lisovna v Němčičkách, která je vedena jako státem chráněná památka. Jedná se o sklep ze 17. století, ve kterém se vybírali desátky pro kláštery, vlastníky vinic v Němčičkách. Byla nám svěřena péče o tento sklep a tak v něm staleté chomáče černé plísně udržujeme tím, že zde máme uskladněny dřevěné sudy pro zrání našich červených vín.

Vinotéka

Vinotéka Vinařského dvora

Prodejní sklad hotových výrobků, kde je možné po předchozí domluvě kdykoliv odebrat přichystané lahve. Lahve zde leží celoročně při konstantní teplotě.

Archivní sklep

Archivní sklep Vinařského dvora

Z každého ročníku jsou vybrány nejlepší partie vín pro dlouholeté zrání na lahvi. Jedná se především o vína odrůdy Frankovka. Nejstarší víno z vlastní produkce zde zrající je ročník 1996, nejstarší víno vůbec je z roku 1926. V archivu je stálá teplota 9 °C a vlhkost 85 %, což jsou výborné podmínky pro zrání vín, zaručující výskyt ušlechtilé sklepní plísně Rhacodium cellarae.