Růžové léto

Přijeďte spolu, nebo se potkejte u nás

Ve čtyři letní dny se Vinařský dvůr zbarví do růžova. Budeme snoubit grilované delikatesy s rosé víny, bavit se u divadelní hry, zatančíme si swing a budeme počítat hvězdy.

Přijeďte se bavit o víně při víně.

Grilování s rosé víny ve Vinařském dvoře

6. července 2019, od 15.00

Sobotní odpoledne stvořené pro letní grilování různých druhů mas, zeleniny, domácího kozího sýru a dalších pochutin. Těšit se můžete i na speciální grilované menu, sestavené nejen k našim rosé vínům a večer na tradiční krojovanou hodovou zábavu pod májů.

Menu letošního grilování s rosé víny připravila restaurace Monte Bú z Brna.

 • Bílá Frankovka, kabinet, 2018
  Canapes
  • jalapeňos plněná hovězím masem, sýr čedar
  • chorizo, manchego, olivy, papričky
 • Dědova večerka, family cuvée 60', 2017
  Taco shell
  • trhané kuřecí maso chipotle, fazole, rajčata, kukuřice, zakysaná smetana, guacamole
  • Veg – quinoa, fazole, rajčata, marinovaná cibule, zakysaná smetana, guacamole
 • Rosé Bočky, VOC, 2017
  Burger z vyzrálého hovězího v batátové bulce
  • čedar, salát, rajčata, cibule, slanina, chipotle mayo
 • Karmazín, Family cuvée 30', 2016
  Filet steak z Argentiny, plemeno Black Angus
  • salsa chimichurri
 • Rosé nad Zahrady, výběr z hroznů, 2017
  Pečené batáty s koriandrem a chilli, chipotle mayo
 • Rosé Trkmanska, VOC, 2017
  Grilovaná zelenina
 • Lokus červený, likérové, 2016
  Cupcake red velvet s lesním ovocem
 • Juveano, likérové, 2016
  Grilovaný ananas s třtinovým cukrem

Rádi byste na akci a řešíte ubytování? Němčičky a blízké okolí nabízejí několik možností od luxusního hotelu, ovčí farmy až po ubytování v soukromí.

Kabaretní představení Jonáš a tingl-tangl

21. července 2019, 21.00

Uctivý remake slavného pásma písniček a komických vystoupení od autorů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra pro divadlo Semafor.

Hrají: Petr Lněnička, Zdeněk Dočekal, Veronika Němcová, Irena Kristeková, Pavel Husa, František Kukula. Režie: Jakub Špalek.

Udělejte si hezké nedělení odpoledne/podvečer. Náš dvůr vám otevřeme už od 17 hodin. Vyhlášená restaurace Konfit z Brna pro vás připravila menu párované k našim vínům. Před divadlem nemusíte na večeři nebo skleničku do restaurace, přijďte rovnou k nám a máte vše na jednom místě. V 18.30 vás navíc pozveme na exkurzi do výrobních prostor a také vám ukážeme, co zrovna stavíme.

Předprodej akce

Rádi byste na akci a řešíte ubytování? Němčičky a blízké okolí nabízejí několik možností od luxusního hotelu, ovčí farmy až po ubytování v soukromí.

Počítání hvězd ve vinicích

9. srpna 2019

Pojďte s námi spočítat hvězdy mezi vinohrady a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. V pátek 10. srpna, který je ideálním dnem pro pozorování perseid, se s námi můžete vydat na piknik ke Kapličce (trasa od parkoviště ke Kapličce), nejvyššímu místu v Němčičkách.

Kromě našeho „hvězdného“ rosé vás čeká i akustický koncert kapely Tranzan. Všichni se členové kapely dříve účinkovali v kapele Model Bazaar, která má za sebou několik pěkných cen ze soutěží a tour po Velké Británii. Nyní se ale rozhodli pro české texty, v nichž najdete ironii, humor a především emoce. Charismatický zpěvák, vynikající muzikanti a melodické písničky o životě, který má tisíce chutí, stejně jako víno, vás budou provázet večerem.

Frontman Radek Malý je navíc vystudovaný přírodovědec a připraví si poučné povídání o perseidách, hvězdách a nebi.

Hosté, kteří si veselí budou chtít prodloužit, mohou další den pokračovat přes pole do Boleradic, kde se bude konat festival autentických vín Autentikfest.

Vstupné 100 Kč zahrnuje skleničku medailového rosé.

Rádi byste na akci a řešíte ubytování? Němčičky a blízké okolí nabízejí několik možností od luxusního hotelu, ovčí farmy až po ubytování v soukromí.

Taneční škola a večer Swingu ve Vinařském dvoře

17. srpna 2019

Swing a móda se vrací ve velkém stylu a Vinařský dvůr se 17. srpna bude podobat prvorepublikovým časům, kdy byl slavným hostincem.

Tanečníci ze školy Swing Wings už pět ročníků dokázali hosty pořádně roztančit a letos jejich lekce pokračuje. Vyzkoušíte si třeba tanec Lindy Hop, který je založený na populárním charlestonu.

Ze židlí zvedne swingová kapela Django Jet z Brna, se kterou bude chtít publikum protancovat i ponožky.

VÍNO J. STÁVEK samozřejmě povzbudí atmosféru svými rosé a zajistí, že se hosté budou skvěle bavit (s) vínem.

Zájemci o dopravu autobusem z Brna a zpět se mohou hlásit na e-mail alena@jstavek.cz. Napište nám prosím jméno a telefonní číslo. Autobus bude vyjíždět z nádraží u hotelu Grand v 17.00 a zpět z Němčiček pojede ve 23.45. Cena jedné cesty je 50 Kč.

Začínáme v 18.00 hodin taneční lekcí. Vstupné 100 Kč zahrnuje skleničku medailového rosé.

Rádi byste na akci a řešíte ubytování? Němčičky a blízké okolí nabízejí několik možností od luxusního hotelu, ovčí farmy až po ubytování v soukromí.